نصب دستی vmware tools روی ویندوز

نصب دستی vmware tools روی ویندوز

نصب دستی vmware tools روی ویندوز

شما میتوانید vmware tools را به صورت دستی روی ویندوز ماشین های مجازی نصب کنید. سیستم عامل های مهمان که از ابزارهای VMware پشتیبانی می کنند عبارتند از: ویندوز ۲۰۰۰ به بالا، ویندوز XP، ویندوز سرور ۲۰۰۳، ویندوز ویستا و نسخه های بعدی.

پیش نیازها

 • ماشین مجازی را روشن کنید.
 • بررسی کنید که سیستم عامل مهمان در حال اجرا باشد.
 • برای ماشین های مجازی vSphere، تعیین کنید که آیا آخرین نسخه ابزار VMware را دارید یا خیر.
 • در فهرست vSphere Client، ماشین مجازی را انتخاب کرده و روی تب Summary کلیک کنید.
 • برای ماشین‌های مجازی Workstation Player، Fusion و Workstation Pro، اگر هنگام نصب سیستم عامل، درایو CD/DVD مجازی ماشین مجازی را به فایل تصویر ISO متصل کرده‌اید، تنظیمات را طوری تغییر دهید که درایو CD/DVD مجازی برای شناسایی خودکار پیکربندی یک درایو فیزیکی شود.
 • تنظیمات تشخیص خودکار اولین درایو مجازی CD/DVD ماشین مجازی را قادر می سازد تا فایل ISO VMware Tools را برای نصب VMware Tools شناسایی کرده و به آن متصل شود. این فایل ISO برای سیستم عامل مهمان شما مانند یک سی دی فیزیکی به نظر می رسد. از ویرایشگر تنظیمات ماشین مجازی برای تنظیم درایو CD/DVD برای شناسایی خودکار یک درایو فیزیکی استفاده کنید.
 • به عنوان مدیر وارد شوید مگر اینکه از سیستم عامل ویندوز قدیمی استفاده کنید. هر کاربری می تواند VMware Tools را در سیستم عامل مهمان ویندوز ۹۵، ویندوز ۹۸ یا ویندوز ME نصب کند. برای سیستم عامل های بالاتر از این، شما باید به عنوان یک مدیر وارد شوید.
 • اگر از vSphere استفاده می کنید و قصد دارید درایور Guest Introspection Thin Agent را نصب کنید، به سیستم مورد نیاز فهرست شده در راهنمای شروع سریع vShield مراجعه کنید. جزء vShield به طور پیش فرض نصب نشده است. شما باید یک نصب سفارشی انجام دهید و آن کامپوننت را وارد کنید.
 • جزء AppDefense به طور پیش فرض نصب نشده است. شما باید یک نصب سفارشی انجام دهید و آن کامپوننت را وارد کنید.
vmwaretools سپندار گستر آراد

مراحل نصب 

 1. دستور منو را برای نصب دیسک مجازی VMware Tools بر روی سیستم عامل مهمان انتخاب کنید.
 2. اگر از سرور vCenter استفاده می‌کنید و در حال ارتقا یا نصب مجدد هستید، در کادر محاوره‌ای Install/Upgrade VMware Tools، Interactive Tools Installation یا Interactive Tools Upgrade را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید.
 3. این فرآیند با نصب دیسک مجازی VMware Tools بر روی سیستم عامل مهمان شروع می شود.
 4. اگر برای اولین بار است که VMware Tools را نصب می کنید، در صفحه اطلاعات Install VMware Tools روی OK کلیک کنید.
 5. اگر اتوران برای درایو CD-ROM در سیستم عامل مهمان فعال باشد، جادوگر نصب ابزار VMware شروع می شود.
 6. اگر autorun فعال نیست، برای راه اندازی دستی جادوگر، روی Start > Run کلیک کنید و D:\setup.exe را وارد کنید، جایی که D: اولین درایو CD-ROM مجازی شما است. برای سیستم عامل مهمان ۶۴ بیتی ویندوز از D:\setup۶۴.exe استفاده کنید.
 7. دستورات روی صفحه را دنبال کنید.
 8. اگر از vSphere استفاده می‌کنید، برای نصب اجزای غیر پیش‌فرض، مانند درایور Guest Introspection Thin Agent، تنظیمات سفارشی را انتخاب کنید.

 

نکته: 

اگر درایورهای NSX Guest Introspection (GI) نصب شده‌اند و از گزینه نصب «Custom» در نصب‌کننده Tools برای ارتقا استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که همه درایورهای GI نصب‌شده در طول ارتقا ارتقا داده شده‌اند.

 

اگر جادوگر New Hardware ظاهر شد، دستورات را دنبال کنید و پیش فرض ها را بپذیرید.

 

نکته:

اگر در حال نصب نسخه بتا یا RC VMware Tools هستید و اخطاری مبنی بر عدم امضای بسته یا درایور می بینید، روی Install Anyway کلیک کنید تا نصب کامل شود.

هنگامی که از شما خواسته شد، ماشین مجازی را مجددا راه اندازی کنید.

نتایجاگر از vCenter Server استفاده می کنید، برچسب VMware Tools در برگه Summary به OK تغییر می کند.

 

در هرجای این مقاله به مشکل خوردید و نیاز به آپدیت داشتید با تیم پشتیبانی شبکه آنلاین سپندار گستر آراد تماس بگیرید. 

 

نظرهای دوستان

نظرات