نصب ویندوز 10 با USB windows installer

نصب ویندوز 10 با USB windows installer

در این مقاله تیم فنی سپندار گستر آراد تمامی آن چیزی که برای نصب ویندوز ۱۰ و آپگرید آن را لازم دارید برایتان نوشته اند. در تمامی مراحل اگر سوال و مشاوره ای لازم دارید با تیم پشتیبانی شبکه ما در تماس باشید. 

اینجا هر آنچه که برای نصب ویندوز ۱۰ لازم است بدانید را برایتان نوشتیم.

نصب ویندوز سپندار گستر آراد

یک کامپیوتر بدون سیستم عامل هیج عملی نمی تواند انجام دهد، پس نصب ویندوز ۱۰ برای هرکسی که با مک کار نمیکنه یکی از واجبات است ، نصب ویندوز یکی از نیازهای هرکسی که با سیستم کار میکند است. 

البته اکثر دستگاه ها زمانی که از بسته خارج میشوند ، تنطیمات اولیه دارند، این به معنی است که روی آنها سیستم عامل ویندوز از قبل نصب شده است و نیازی به نصب دستی شما نیست. 

شاید دستگاه شما با یک ویندوز غیر آپدیت بالا بیاد و شما لازم داشته باشید تا آن را به ویندوز ۱۰ آپدیت کنید. یا اینکه شما دوست دارید ویندوز ۱۰ جدید رو خودتون نصب کنید. یا شاید بخواهید یک ویندوز جدید برای لب تاب یا pc شخصی خودتان نصب کنید. 

به هر دلیلی، شما ممکن است به راهنمای نصب کامل ویندوز ۱۰ نیاز داشته باشید. به هر حال ما هم راهنمای نصب ویندوز ۱۰ کامل و هم آموزش آپگرید آن از ورژن ویندوز های قدیمی به ویندوز ۱۰ را برای شما اینجا نوشته ایم .

 

آموزش نصب ویندوز ۱۰ : نصب کامل 

قبل از شروع آموزش نصب ویندوز ، شایان ذکر است که فرآیند نصب ویندوز ۱۰ میتواند یک فرآیند طولانی باشد. مطمعن شوید که زمان لازم جهت نصب کامل ویندوز را دارید. 

 

۱. پیش نیاز های دستگاه خود را برای نصب ویندوز ۱۰ بررسی کنید. زیر حداقل منابع لازم جهت نصب ویندوز ۱۰ را که باید دستگاه شما داشته باشد لیست کردیم. 

CPU: ۱GHz or faster processorRAM: ۱GB for Windows ۱۰ ۳۲-bit or ۲GB for Windows ۱۰ ۶۴-bitStorage: ۳۲GB of space or moreGPU: DirectX ۹ compatible or later with WDDM ۱.۰ driverDisplay: ۸۰۰x۶۰۰ resolution or higher

 

اگر کامپیوتر شما از نظر مشخصات خواسته شده ناقص است، جمع بندی ما از بهترین لب تاب ها را بررسی کنید. یا با انتخاب یکی از بهترین رایانه های شخصی یک هیولا به دست آورید. 

۲. ساخت یک USB Bootable  به همراه فایل های نصب ویندوز ۱۰. وارد سایت مایکروسافت شده و صفحه ی دانلود فایل ویندوز، زیر قسمت Download tool now  روی لینک Create Windows ۱۰ installation media  شده. ابزار دانلود شده را داخل یک فلش بریزید. 

نصب ویندوز ۱۰ سپندار گستر آراد

۳. ابزار نصب را اجرا کنید. با کلیک کردن روی ابزار آن را اجرا کنید. قوانین مایکروسافت را پذیرفته و قسمت "Create installation media for another PC " را در صفحه ی What do you want to do انتخاب کنید. بعد از انتخاب زبان مورد نظرتان برای ویندوز ۱۰ ، و انتخاب ورژن ای که لازم دارید ۳۲بیت یا ۶۴بیت . از شما سوال خواهد شد که کدام نوع مدیا را برای استفاده میخواهید. 

تصب از  USB drive  قطعا ارجحیت دارد ، اما میتوانید از CD یا فایل ISO نیز استفاده کنید. یکبار که دستگاه تان را انتخاب می کنید، ابزار نصب تمامی فایل های مورد نیاز را دانلود کرده و در درایوی که شما انتخاب کردید ، منتقل میکند. 

۴.استفاده از مدیای نصب . مدیای نصب خود را وارد دستگاه تان کنید و سپس وارد BIOS کامپیوتر یا UEFI آن شوید. اینها سیستم هایی هستند که به شما اجازه کنترل سخت افزار را به شما می دهند. 

فرایند دسترسی یه این سیستم ها برای هر دستگاه منحصر به فرد است، اما سایت های سازندگان این دستگاه ها به شما راهنمای دسترسی به این سیستم ها را می دهند. به طور معمول شما با کلیک کردن F۲,F۱۲,Delete بوت سیستم را بالا بیاورید. 

نصب ویندوز ۱۰ سپندار گستر آراد
نصب ویندوز 10 با سپندار گستر آراد

 

۵. تغییر بوت مدیای کامپیوتر . هنگتامی که به  BIOS  یا UEFI رایانه خود دسترسی پیدا کردید، باید تنظیمات مربوط به بوت را پیدا کنید. سپس باید مدیای نصب ویندوز ۱۰ را در بالاترین لیست قرار دهید تا اولیت بالایی نسبت به بوت درایو های دیگر حال حاضر رایانه شما داشته باشد. مثلا SSD یا HDD  که روی آن ویندوز وجود دارد در حال حاضر به رایانه شما متصل است. شما باید درایوی که فایل نصب ویندوز روی آن قرار دارد را در بالاترین منوی بوت ها قرار دهید. اکنون زمانی که رایانه شما ریستارت شود ، دستگاه شما با منوی نصب ویندوز ۱۰ بالا خواهد آمد. 

 

۶.ریستارت رایانه . تنظیمات خود را روی BIOS/UEFI ذخیره کنید و رایانه خود را ریستارت کنید. 

 

۷.نصب کامل شده است. اکنون رایانه شما با درایوی که روی آن فایل های نصب ویندوز ۱۰ قرادا دارد بالا می آید. از این مرحله منوی نصب شما را به فرآیند نصب ویندوز ۱۰ راهنمایی میکند. 

 

آموزش نصب ویندوز ۱۰ : آپگرید به ویندوز ۱۰ از ورژن های ویندوز قدیمی

نصب ویندوز ۱۰ سپندار گستر آراد
آپگرید به ویندوز 10

اگر از ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ به ویندوز ۱۰ نیاز دارید ارتقا دهید ، روند بسیار ساده است. در اینحا نحوه ی ارتقا از سیستم عامل نسخه های قدیمی به ویندوز ۱۰ را برایتان نوشتیم. تیم پشتیبانی شبکه سپندار گستر آراد همراه همیشگی شما . 

۱. دانلود ابزار نصب . وارد سایت مایکروسافت شده و صفحه ی دانلود فایل ویندوز، زیر قسمت Download tool now  روی لینک Create Windows ۱۰ installation media  شده. ابزار دانلود شده را داخل یک فلش بریزید. 

 

۲.اجرای ابزار دانلود شده. شما می توانید سیستم عامل خود را از ورژن های قدیمی به ویندوز ۱۰ فقط با اجرای ابزار نصب دانلود شده انجام دهید، نیازی به دانلود فایل جداگانه یا ساخت مدیای دیگری نیست. فقط زمانی که به صفحه ی what do you want to do  در مراحل نصب رسیدید، Upgrade this PC now را انتخاب کنید. 

۳.نصب ویندوز ۱۰ کامل . اکنون ابزار نصب شما را به فرآبند آپگرید ویندوز قدیمی به ویندوز ۱۰ راهنمایی میکند، شما فقط فرآیند را مرحله به مرحله دنبال کنید تا مراحل نصب به اتمام رسد. در نهایت یک ویندوز ۱۰ روی رایانه خود خواهید داشت. 

 در هر مرحله ای از نصب و آپگرید ویندوز ۱۰ نیاز به مشاوره و سوالی داشتید با تیم خدمات شبکه سپندار گستر آراد در تماس باشید، لازم است برای دوستان تهرانی خدمات کامپیوتر در تهران به صورت حضوری خواهیم لطفا متن را اینجا وارد کنید

نظرهای دوستان

نظرات